BOSS & WORKER USB İLE IPTV YÜKLEME ANLATIMI

BOSS & WORKER USB İLE IPTV YÜKLEME ANLATIMI

Boss ve Worker cihazları için IPTV kanal listesini cihaza yükelemek için aşağıdaki adımları takip ediniz ..

  • Öncelikle yeni bir “Metin Belgesi” oluşturulur.
  • Metin Belgesinde her bir satır için ayrı ayrı linkleri eklemek gerekiyor. Linkler eklenirken dikkat edilmesi gereken nokta; kanal ismi ve kanal linkleri arasına virgül (,) ayıracının konulmasıdır. Virgül konulmadığı takdirde cihaz kanal ismini/linkini tanımlayamaz ve kanal listesini cihaza başarılı bir şekilde yükleyemez. Dolayısıyla bu adımı atlamamaya özen gösteriniz.
  • Oluşturulan kanal listesi örneği aşağıda bulunan resimdeki gibi olmalıdır.

Kanal ismi,Kanal Linki

Kanal 1,http://iptvlinki.com/1.ts

Kanal 2,http://iptvlinki.com/2.ts

boss-worker-iptv

  • Kanal listesi oluşturulduktan sonra IPTV dosyasının ismini “iptvlist” olacak biçimde kaydediyoruz. Dosyanın uzantısı “.txt” olmalıdır (son hali iptvlist.txt).
  • Bazı durumlarda kullanıcının farkında olmadan dosya adı “iptvlist.txt.txt” şeklinde oluşturulabiliyor. Bu durumda “Klasör ve Arama Seçenekleri” menüsüne gidilerek “Görünüm” sekmesinden “Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” kutucuğundaki tik işaretinin kaldırılması gerekmektedir.. Bu işlem yapıldıktan sonra oluşturulan dosyanın uzantısı yeniden gözden geçirilmelidir.

klasor-secenek

  • IPTV dosyası (iptvlist.txt) USB flash belleğe atılarak cihaza takılır ve cihazdan IPTV menüsüne giriş yapılır. IPTV menüsünde “OK” tuşuna basılarak aşağıdaki gibi kanal listesi açılır ve “MAVİ” tuş ile IPTV kanal listesi cihaza yüklenir.

20160825091243

  • Kanal listesi yükleme esnasında aşağıda bulunan resimdeki gibi “Dosya adı iptvlist.txt olması gerekir” uyarısı gelirse dosya isminin veya uzantısının doğruluğunu kontrol ediniz.

20160825091225

Örnek iptv dosyasına buradan ulaşabilirsiniz (Sağ Tıkla/Farklı Kaydet).

İyi Seyirler..

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.