JET-ROCKET-NOVA-GALAXY-MACROBOX PLUS-MARS-VENUS IPTV AÇIKLAMASI

Jet, Rocket, Nova, Galaxy ve Macrobox Plus cihazları için IPTV kanal listesini cihaza yükelemek için aşağıdaki adımları takip ediniz ..

  • Öncelikle yeni bir “Metin Belgesi” oluşturulur.
  • Metin Belgesinde her bir satır için ayrı ayrı linkleri eklemek gerekiyor. Linkler eklenirken dikkat edilmesi gereken nokta; kanal ismi ve kanal linkleri arasına noktalı virgül (;) ayıracının konulmasıdır. Noktalı virgül konulmadığı takdirde cihaz kanal ismini/linkini tanımlayamaz ve kanal listesini cihaza başarılı bir şekilde yükleyemez. Dolayısıyla bu adımı atlamamaya özen gösteriniz.
  • Oluşturulan kanal listesi örneği aşağıda bulunan resimdeki gibi olmalıdır.

Kanal ismi;Kanal Linki

Kanal 1;http://iptvlinki.com/1.ts

Kanal 2:http://iptvlinki.com/2.ts

jrng-iptv2

  • Kanal listesi oluşturulduktan sonra IPTV dosyasını uzantısı “.iptv” olacak biçimde kaydediyoruz. Dosya ismi önemli değildir ancak dosya isminin Türkçe karakter içermemesi önemlidir. Dosya ismini değiştirmek için dosyanın üzerine bir kez tıklıyoruz ve klavyeden F2 tuşuna basarak dosya uzantısını “.iptv” olacak şekilde değiştiriyoruz.

iptv-dosya

  • Bazı durumlarda kullanıcının farkında olmadan dosya adı “kanallar.iptv.txt” şeklinde oluşturulabiliyor. Bu durumda “Klasör ve Arama Seçenekleri” menüsüne gidilerek “Görünüm” sekmesinden “Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” kutucuğundaki tik işaretinin kaldırılması gerekmektedir.. Bu işlem yapıldıktan sonra oluşturulan dosyanın uzantısı yeniden gözden geçirilmelidir.

klasor-secenek

  • IPTV dosyası USB flash belleğe atılarak cihazdan USB ile güncelleme menüsüne girilir. USB içerisinden oluşturulan iptv dosyası seçilir (kanallar.iptv) ve çıkan pencereden varolan yüklü kanalların silinmesi için onay verilerek liste cihaza yüklenir.

Örnek iptv dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

İyi Seyirler..

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.